Dagspa för familjen
Söndag-torsdag under perioden 9-23 februari
Både vuxna och barn behöver en härlig paus från vardagens alla aktiviteter! Under vinterlovet öppnar vi därför upp och välkomnar hela familjen för skönt dagspa. Glöm bort allt om förskola, skola och jobb och bara mys tillsammans med spa och avkoppling i FLOW Spa
Känn den avkopplande värmen från olika bastu, bada i den stora poolen, bubbla inomhus eller i utomhusjacuzzin och låt blicken vila över havet och yachthamnen, vaggas lugnt och rofyllt i vilogungor eller prova en stunds massage i våra massagefåtöljer.
Barn under 14 år är välkomna till spaavdelningen i sällskap av en vuxen. Måndag-torsdag finns barntider mellan 7.00 -17.00 och söndag är barntiden 13.00-17.00.
Dagspa för familjen innehåller:
Entré till spa- och relaxavdelning, 2 timmar.
Lån av badrock, handduk och badtofflor.
Lexingtons showergel/schampo/conditioner finns i omklädningsrummet.
Familjeerbjudande vinterlovet:
Dagspa för 2 vuxna och 2 barn (upp till 14 år) 995:-
Boka Familjeerbjudandet »
Tips! Spabehandlingar för barn
Under vinterlovet kan du boka härliga behandlingar anpassade för barn 6-14 år. Addera dessa till din bokning och låt barnen koppla av och ha det alldeles extra gott under lovet!
- Ansiktsmassage, en rengöring av ansiktet som efterföljs av en ansikts- och hårbotten massage. Vi använder av oss av snälla produkter som inte på något vis är farliga för barns känsliga hud, 20 minuter.
- Manikyr, en minimanikyr för barn där vi filar naglarna och ger massage eller lackning, 20 minuter.
- Pedikyr, en minipedikyr för barn där vi filar naglarna och ger massage eller lackning, 20 minuter
- Duo behandling med förälder – Här turas ni om att få en ryggmassage medan den andre blir placerad i vår varmvattenbädd som är i samma rum. En stund för er båda att koppla av tillsammans. 20 eller 50 minuter.
Boka spabehandlingar för barn här »
Ansiktsbehandling för ungdomar
Äntligen kan vi presentera en efterfrågad behandling för ungdomar. Teenage beauty, 50 minuter är en ansiktsbehandling specialiserad för den yngre huden.
Gott att äta
Man blir hungrig av att spaa loss! Kombinera familjens spadag med att äta frukost, lunch eller middag i vår restaurang. Boka bord här »